آبشار شکرآب تهران Shekarab Waterfall of Tehran
یکشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۶

استان تهران

/

شهر تهران

/

آبشار شکرآب

Tehran/ Tehran/ Shekarab Waterfall
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای
بازدید: 1156
روستای شکرآب در 13 کیلومتری فشم و در میان باغ‌های سرسبز منطقه جلوه زیبایی دارد. 4 کیلومتر مانده به فشم، یک دوراهی است که مسیر سمت چپ به اوشان، باغ گل، ایگل، آهار و شکرآب منتهی می‌شود.


از محل روستای آهار تا آبشار حداکثر۲ ساعت پیاده روی باید طی کرد. رودخانه آهار به طول 15 کیلومتر از دامنه‌های کوه صندوق چال سرچشمه گرفته و در مسیر خود از دره‌های کوه تاربیشه گذشته و پس از مشروب کردن روستاهای مسیر به جاجرود می‌ریزد.


پس از طی کردن شهر اوشان و روستای آهار به منطقه ییلاقی شکراب میرسیم. از روستای آهار تا شکرآب باغ‌های فراوان گیلاس و آلبالو وجود دارد که در ماه‌های اواخر خرداد تا اوایل مرداد درختان پر از میوه می‌شوند.


مسیر آهار به

آبشار شکرآب

یکی از مسیرهای دیدنی و جذاب

تهران

است که با داشتن طبیعتی زیبا پذیرای میهمانان و گردشگران فراوانی است. وجود رودخانه زلال، کوه های مرتفع، درختان سبز و راه نسبتا هموار آن، این نقطه را به منطقه‌ای پر بازدید مبدل کرده است.


شکرآب باغستانی است ییلاقی و با صفا در غرب دره آهار که چند قنات و چشمه آب از جمله چشمه برفی شکرآب بر زیبایی‌های آن افزوده است.


این روستا و مسیرهای غربی آن محلی برای سیاحت و شکارشاهان قاجار نیز بوده است. آبشار پرآب این روستا یکی از زیباترین مناظر طبیعی آن است.


همچنین آبشاری فصلی و بسیار زیبا موسوم به آبشار چهل پله در دامنه‌های کوه قلعه دختر آهار وجود دارد که مجموعه‌‌ای از آبشارهای زیبا تشکیل شده است

آدرس آبشار شکرآب:
برای رسیدن به این آبشار از تهران از طریق جاده لشگرک به دو راهی لواسان و فشم باید رفت. در مسیر فشم، به سمت اوشان و سپس روستای آهار که آخرین نقطه ماشین رو می‌باشد، بقیه مسیر پیاده باید طی شود.
گالری تصاویر آبشار شکرآب
آبشار شکرآب Shekarab Waterfall
آبشار شکرآب Shekarab Waterfall
آبشار شکرآب Shekarab Waterfall
آبشار شکرآب Shekarab Waterfall
آبشار شکرآب Shekarab Waterfall
مختصات آبشار شکرآب در نقشه
لطفا تجربه خود از بازدید آبشار شکرآب را با دیگران درمیان بگذارید .
نام (الزامی)
پست الکترونیک
متن نظر شما(الزامی)