جمعه ۰۲ تیر ۱۳۹۶

سفر به اندونزی (Indonesia)

بازدید: 3347
شهرهای اندونزی
مقاله های اندونزی

آب و هوا و بهترین زمان سفر به اندونزی


آدرس سفارت اندونزی در ایران


آدرس سفارت ایران در اندونزی


راهنمای سفر به اندونزی


مجمع الجزایر اندونزی که با خط استوا هم‌مرز است و پلی ارتباطی بین هند و اقیانوس آرام به شمار می‌رود؛ مانند ستاره‌ای در منطقه‌ی استوایی می‌درخشد. این مجمع الجزایر با هزار و سیصد جزیره از مالزی تا استرالیا کشیده شده و با جمعیت ٢٣٠ میلیون نفری‌اش، چهارمین کشور پر جمعیت جهان است و بزرگترین جمعیت مسلمان جهان را داراست.

از قرن هفتم میلادی تا به حال، مجمع الجزایر اندونزی یکی از مهم‌ترین مناطق تجاری جهان به شمار می‌رود. بازرگانان مسلمان، اسلام را به این کشور آوردند و اروپایی‌ها، بر سر گرفتن امتیاز انحصاری جزیره‌ی مالوکو بارها به جان هم افتادند. در طول سال‌های اخیر، اندونزی شاهد حوادث طبیعی ویران‌کننده‌ای بوده. سونامی سال ٢٠٠٤ اقیانوس هند، آسه را ویران کرد و باعث کشته شدن بیش از ١٦٨٠٠٠ نفر در سوماترای شمالی شد. سه ماه بعد از این حادثه، پولائو نیاس دچار زلزله‌ی مهیبی شد؛ سپس در سال ٢٠٠٦، زلزله‌ی دیگری یوجیاکارتا را تکان داد و حدود ٦٨٠٠ نفر کشته شدند. پانگانداران، ساحل اصلی جاوه هم توسط سونامی دیگری غرق شد. این حوادث باعث شده که اندونزی طی سال‌های اخیر، چهره‌ی زیبایش را میان گردشگران از دست بدهد. هرچند که به دلیل سهولت گرفتن ویزا، این کشور در میان گردشگران ایرانی هنوز طرفداران زیادی دارد.

زبان رایج اندونزی:


اندونزیایی

شهر های مهم اندونزی:


بالی - جاکارتا

تلفن های ضروری اندونزی


لطفا تجربه خود از بازدید سفر به اندونزی را با دیگران درمیان بگذارید .
نام (الزامی)
پست الکترونیک
متن نظر شما(الزامی)علي دهقاني

(دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴)

با سلام . از اينکه در اين سفر همراه شما بودم بسيار خوشنودم . سفر بسيار خاطره انگيزي بود و روزهايي که سپري شد جز بهترين روزهاي عمرم محسوب شد.
خسته نباشيد و دمتون گرم