دوشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۶

سفر به تایلند (Thailand)

بازدید: 4894
شهرهای تایلند
مقاله های تایلند

چه ارزی با خود به تایلند ببریم؟


ساعات اداری و روزهای تعطیل در تایلند


آدرس سفارت تایلند در ایران


آدرس سفارت ایران در تایلند


راهنمای سفر به تایلند


این کشور که در جنوب شرق آسیا قرار دارد یکی از جمله کشورهای زیبا و پر جاذبه برای گردشگران و توریستهای داخلی و خارجی محسوب می شود که هر ساله تعداد زیادی از هموطنان ما را می توانید در لیست بازدیدکنندگان از این کشور مشاهده کنید. جاذبه های این کشور تنها طبیعت زیبا و دل کش و بناهای تاریخی و … نیست بلکه اخلاق مردم این منطقه که از نظر خونگرمی حرف اول را می زنند هم می توان به عنوان یکی از جاذبه ها محسوب کرد. تعداد بازدید های سالانه تایلند، به میلیون ها نفر می رسد که جای تعجب نیست.

زبان رایج تایلند:


تایلندی

مالیات در تایلند:


هتل ها 7% مالیات بر ارزش افزوده دولتی و 10% حق سرویس دریافت می کنند. رستوران های هتل ها هم 8.25 % مالیات دولتی به صورت حساب اضافه می کنند.

برق در تایلند:


اغلب مراکز به جز تعدادی از هتل های خیلی لوکس ولتاژشان 220 ولت بوده و پریزهایشان دوشاخه فلت می باشد.

انعام در تایلند:


اگر روی صورت حساب شما حق سرویس اضافه نشده بود، پرداخت 10 تا 15 % انعام برای خدمه رضایت بخش است. در فروشگاه های محلی نیازی به پرداخت انعام نیست ولی خدمه هتل ها و فرودگاه 50 بات انعام می گیرند. اگر به رانندگان تاکسی انعام دهید باعث خوشحالی آنان خواهید شد.

آب در تایلند:


به هیچ وجه از آب لوله کشی در تایلند جهت نوشیدن استفاده نکنید حتی در هتل های بزرگ . هتل ها معمولا بطری آب برای شما در نظر می گیرند که می توانید از آن ها برای نوشیدن و مسواک زدن استفاده کنید. اغلب رستوران ها بطری های آب سرو می کنند و یخ ها را هم از آب های جوشیده شده تهیه می کنند اما بهتر از برای اطمینان راجع به کیفیت آب سوال کنید.

تلفن های ضروری تایلند


لطفا تجربه خود از بازدید سفر به تایلند را با دیگران درمیان بگذارید .
نام (الزامی)
پست الکترونیک
متن نظر شما(الزامی)