جمعه ۰۲ تیر ۱۳۹۶

سفر به قبرس (Cyprus)

بازدید: 6249
شهرهای قبرس
مقاله های قبرس

آب و هوا و بهترین زمان سفر به قبرس


ساعات اداری و روزهای تعطیل در قبرس


آدرس سفارت قبرس در ایران


آدرس سفارت ایران در قبرس


راهنمای سفر به قبرس


در هزاره‌های سوم و چهارم پیش از میلاد، فرهنگ عصر جدید در قبرس وجود داشته است. در سال 800 پیش از میلاد، فنیقی‌ها در قبرس ساکن شدند و پس از آن، حکومت جزیره قبرس به دست آشور و بعد از آن به دست مصری ها افتاد. در قرن ششم پیش از میلاد، ایرانیان بر قبرس دست یافتند و حکومت آنان بر قبرس حدود دو قرن طول کشید. در سال 1914 انگلیس قبرس را به قلمرو خود اضافه کرد و در سال 1925 رسماً قبرس مستعمره این کشور شد. در دوره تسلط انگلستان بر یونان ، نهضتی در میان یونانی‌ نژادان جزیره برای پیوستن به یونان تشکیل شد. قبرس در سال ۱۹۶۰ استقلال خود را از بریتانیا کسب کرد و حکومت مستقل قبرس براساس مشارکت جوامع ترک و یونانی در اداره امور این جزیره اعلام موجودیت کرد و بریتانیا، یونان و ترکیه حق حاکمیت دولت قبرس را تضمین کردند.
در سال ۱۹۷۴ بخش شمالی قبرس به اشغال ترکیه درآمد و در این منطقه ترک ها اعلام استقلال کردند و نام خود را جمهوری ترک قبرس شمالی گذاشتند. جمهوری ترک قبرس شمالی که معمولا قبرس شمالی خوانده می‌شود توسط هیچ کشوری به جز ترکیه به رسمیت شناخته نشده است و قوانین کشور ترکیه در آنجا حکم فرما است. این کشور به دو بخش ترک نشین (شمالی) و یونانی نشین (جنوبی) تقسیم می شود که در آن هر دو زبان ترکی و یونانی رسمی هستند و در عین حال بیش از ۹۰% مردم بخش یونانی به زبان انگلیسی آشنایی دارند. یونانی ها ارتودوکس و ترک ها مسلمان هستند.
جزیره قبرس با مساحتی حدود 9250 کیلومتر مربع به عنوان سومين جزيره بزرگ درياي مديترانه، در شرق دریای مدیترانه و در نقطه تلاقی سه قاره اروپا، آفریقا و آسیا واقع شده است. جزيره قبرس به دلیل موقعیت مکانی ایده‏آل و وجود سواحل بكر و زيبا و مناطق پوشيده از سروهاي سر به فلك كشيده و جنگلهاي كاج ، در مجموع با زيبايي بي‏نظير خود هميشه براي جهانگردان جذاب بوده است. در این بین، قبرس شمالی در شمال جزیره قبرس و در 40 مایلی جنوب ترکیه، در نزدیکترین نقطۀ ساحلی قرار دارد. قبرس شمالی نیز از این موهبت مدیترانه‌ای برخوردار بوده و سواحل سحرانگیز این منطقه با جادوی آب زلال و شن‌های درخشان خود قلب تمام گردشگران ورودی به این منطقه را به تسخیر خود در می‌آورند

محل اقامت در قبرس


بهترین شهر برای اقامت درقبرس شهرلارناکا به دلیل ارزانی آن است.سعی کنید حوالی شهر لارنا کا هتل بگیرید ما هتل فرانجورجیو را به شما پیشنهاد می کنیم. ازجمله نکات خوبی که این هتل داره می توان گفت که یک هتل آپارتمان است وشما می توانید غذای خود را بپزید و اینترنت رایگان دارد وپاتوق ایرانی هاست.

خرید موادخوراکی


روزهای یکشنبه درشرق کلیسای معروف لارناکا چیزی شبیه جمعه بازار است. می توانید میوه های ارزان و اورگانیک را درآنجا بدست آورید. یکی دیگر ازمکان های مناسب برای خرید فروشگاه زنجیره ای Carrefour است که درشرق کارناکاست که دوطبقه است و همه چیز درآن به قیمت مناسب پیدا می شود. هرنوع مواد خوراکی از غذاهای نیمه آماده تا گوشت تازه را می توانید درآن پیدا کنید.

برق در قبرس:


ولتاژ برق قبرس مثل ایران220 ولت است. ولی پریزها و وسایل الکتریکی به جای دو شاخه، سه شاخه هستند که می توان با پرداخت مبلغ کمی به صورت امانت، آداپتور از هتل ها دریافت نمایید و با عودت آن مبلغ امانت مسترد خواهد شد.

انعام در قبرس:


بیشتر هتل‌های قبرس شمالی 10 تا 15 درصد حق سرویس از شما دریافت می‌کنند، اما در صورت تمایل می‌توانید به کارکنانی که به شما کمک می‌کنند، چند لیر انعام بدهید. برای جابه‌جایی بارهایتان می‌توانید از باربران کمک بخواهید، آن‌ها درازای 1 یا 2 یورو این کار را برایتان انجام می‌دهند.

معمولاً صورتحساب رستوران‌ها شامل 10% حق سرویس است، درصورتی‌که این مبلغ لحاظ نشده بود می‌توانید تا 10% انعام بدهید.

آب در قبرس:


توصیه میشود آب آشامیدنی را خریداری فرمایید.

تلفن های ضروری قبرس


پلیس: 155
آمبولانس: 112
آتش‌نشانی: 199
لطفا تجربه خود از بازدید سفر به قبرس را با دیگران درمیان بگذارید .
نام (الزامی)
پست الکترونیک
متن نظر شما(الزامی)