دوشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۶

سفر به چین (China)

بازدید: 4292
شهرهای چین
مقاله های چین

آب و هوا و بهترین زمان سفر به چین


ساعات اداری و روزهای تعطیل در چین


آدرس سفارت چین در ایران


آدرس سفارت ایران در چین


راهنمای سفر به چین


چین با نام رسمی جمهوری خلق چین (به چینی: 中华人民共和国)، پرجمعیت‌ترین کشور دنیا با بیش از ۱.۳ میلیارد نفر سکنه‌است. این کشور که در شرق قاره آسیا واقع شده توسط حزب کمونیست چین در قالب نظام تک‌حزبی اداره می‌شود. این حزب بر ۲۲ استان، ۵ منطقهٔ خودمختار، ۴ شهر با مدیریت مستقیم (پکن، تیانجین، شانگهای و چونگ‌کینگ) و ۲ منطقهٔ اداری ویژهٔ بسیار خودمختار ِ هنگ کنگ و ماکائو حکومت می‌کند. پایتخت کشور پکن است.

جمهوری خلق چین با حدود ۹.۶ میلیون کیلومتر مربع سومین یا چهارمین کشور وسیع دنیا و دومین کشور بزرگ دنیا از نظر وسعت خاکی (بدون احتساب آب‌های داخلی) است.

چین چشم‌انداز طبیعی متنوعی دارد، از استپ‌های جنگلی و بیابان‌هایی چون گبی و تکله‌مکان در ناحیهٔ خشک شمالی نزدیک به مغولستان و سیبری ِ روسیه گرفته تا جنگل‌های زیرگرمسیری در سرزمین‌های مرطوب جنوبی نزدیک به ویتنام، لائوس و برمه. مناطق غربی کشور ناهموار است و رشته‌کوه‌های هیمالیا و تیان شان مرز طبیعی آن را با هند و آسیای میانه ترسیم می‌کنند. در مقابل، نواحی شرقی این کشور کم‌ارتفاع است و با ساحلی به طول ۱۴.۵۰۰ کیلومترمربع در جنوب شرقی با دریای جنوب چین و در شرق با دریای شرق چین همسایه‌است که در سوی دیگرش تایوان، کره و ژاپن قرار گرفته‌اند.

شهر های مهم چین:


پکن، شانگهای، گوانجو، هنگ کنگ

مالیات در چین:


هتل ها بین 10 تا 15 درصد به صورت حساب مالیات اضافه می کنند. رستوران ها هم کمی حق سرویس می گیرند.

برق در چین:


برق مصرفی در چین 220 ولت بوده و پریزهای آن دوشاخه فلت هستند.

انعام در چین:


معمولا نیازی به انعام دادن نیست. اگر هم قصد انعام دادن داشته باشید در ابتدا قبول نمی کنند اما آندسته از چینی هایی که با گردشگران بیشتر در ارتباط بوده اند راحتتر انعام می پذیرند.

آب در چین:


آب لوله کشی در چین قابل نوشیدن نبوده و حتی برای مسواک زدن هم از بطری های آب استفاده کنید.

تلفن های ضروری چین


لطفا تجربه خود از بازدید سفر به چین را با دیگران درمیان بگذارید .
نام (الزامی)
پست الکترونیک
متن نظر شما(الزامی)