من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

مکان های دیدنی کوشکنار
شهر کوشکنار در شهرستان پارسیان و در بخش غربی این شهرستان به نام بخش کوشکنار واقع گردیده است . این شهر بعنوان مرکز بخش کوشکنار و مرکز دهستان کوشکنار در تقسیمات سیاسی استان واقع گردیده است ، که بخش کوشکنار انتهایی ترین بخش غربی استان هرمزگان و منتهی الیه غربی شهرستان پارسیان را تشکیل میدهد .
طبق آخرین سرشماری ( 1385) جمعیت کوشکنار 2663 نفر که از بین این تعداد 1359 نفر مرد و 1304 نفر زن میباشد

زبان و مذهب

مردم شهر عموما به زبان فارسی و با لهجه بندری صحبت میکنند. در حال حاضر اکثریت اهالی شهر اهل تسنن میباشد و شیعه ها ساکن شهر اغلب مهاجر از شهرهای دیگر هستند.

تاریخچه شهر:

کوشکنار به عنوان نقطه ی شهری تاریخچه ای حدود 5 سال را دارا میباشد ، در تغییراتی که در زمستان 1386 در تقسیمات کشوری شهرستان پارسیان رخ داد روستای کوشکنار به عنوان شهر ، روستای مرکز بخش کوشکنار از یک نقطه ی روستایی به نقطه ی شهری تغییر ماهیت داد و تاسیس شهرداری مقارن با تاریخ تبدیل روستای کوشکنار از روستا به شهر بوده و در دیماه 1386 انجام گردیده است ، اما شروع به کار رسمی آن از اردیبهشت 1387 بوده است.

موقعیت جغرافیایی شهر کوشکنار

شهر کوشکنار از نظر تقسیمات کشوردی در جنوب غربی ترین نقطه استان هرمزگان و در جنوب غرب شهرستان پارسیان در بخش کوشکنار این شهرستان واقع گردیده است بر اساس اطلاعات موجود شهر کوشکنار در طول جغرافیایی 52 درجه و 52 دقیقه و عرض جغرافیایی 27 درجه و 15 دقیقه واقع گردیده است . کوشکنار در 240 کیلومتری بندر لنگه و 22 کیلومتری شهر پارسیان واقع گردیده است.