من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
بازدید :
1007

آشنایی با چادر و چادر زدن
- چادرهای کمپینگاین چادرها، بیشترین تنوع را دارند. بسته به تعداد نفرات استفاده کننده از چادر و نوع برنامه، ابعاد و اشکال مختلفی را شامل می شوند.

آشنایی با چادر و چادر زدن

آشنایی با چادر و چادر زدن

- چادرهای کوهنوردیاین گونه چادرها دارای طراحی و اجزاء سازنده کاملاً تخصصی هستند: متناسب ارتفاع، نحوه به کارگیری، و دیگر ضرورت ها (تیم های کوهنورد) طراحی می شوند. - چادرهای دیواره نوردیاز جمله چادرهای بسیار مدرن و تکنیکی هستند که در مسیرهای بلند بر روی دیواره ها بسیار ضروری هستند. انواع چادر از نظر شکل ظاهری به طور کلی چادرها را براساس وضعیت تیرک ها به دو دسته تک تیرک و چند تیرک تقسیم می کنند:

از نظر فرم و شکل چادرها در انواع مختلفی طراحی می شوند مانند: چادرهای اردوگاهی، خیمه ای، تونلی، گنبدی، چندوجهی و غیره...

همچنین چادرها می توانند از لایه های مختلف روکش به منظور مقابله با باد، بارش و حفظ گرمای درونی برخوردار باشند. همه چادرها به طور کلی دارای دو بخش اصلی هستند:- اسکلت نگهدارنده: که از جنس فلز، چوب، فایبرگلاس یا کانال های بادی است. اسکلت چادر وظیفه نگه داشتن روکش را به عهده دارد و در واقع شکل دهنده چادر است.

2 - روکش چادر: که از انواع پارچه ها دوخته می شود و مانند سقف و دیواره های جانبی یک بنا فضایی بسته و محدود را به وجود آورده و از محیط باز اطراف مجزا می سازد. ویژگی چادرهای کوهنوردی- سبک، کم حجم و قابل حمل

- سریع الاستفاده

- مقاوم در برابر باد

- عایق در مقابل رطوبت (در قسمت کف)

- دارای سیستم تهویه هوا